Rutubet Neden Olur?

Rutubetten kurtulabilirsiniz

Havada ki veya yapı içindeki nem ve su buharı miktarı sonucunda rutubet oluşur. Rutubetin fazla olması evde sorunlara neden olabilir. Rutubet evde acı bir koku oluşturur, duvarları pencere kenarlarını küflendirir ve boyasını döker. Yaşadığınız ortamda olması gereken nem %40 ile % 50 arasında olmalıdır. Ancak, nemin fazla olduğu kesimlerde rutubet oluşur. Rutubet, eşyaların çürümesine ve romatizma ya da alerji gibi pek çok sağlık sorununa neden olur. Trotec profesyonel nem ölçer cihazı ile evinizde ki nemi ölçebilir, rutubet oluşumu için önlemler alabilirsiniz.

Nem alma cihazı

Aşırı nem insanlarda sağlık sorunlarına, kapalı yerlerde ise rutubete ve kokuya neden olur. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, rutubette artık bir sorun olarak karşımıza çıkmıyor. Evimizin tavanına, duvarına veya herhangi bir bölümüne zarar veren rutubetten,  Trotec nem alma cihazı sayesinde rahatlıkla kurtulabilirsiniz.  Nem alma cihazlarını sadece evlerinizde değil, depolarda, kapalı yüzme havuzlarında, fitness ve sağlık merkezlerinde, seralarda, mahzenlerde, inşaat sektöründe, su arıtma ve dolum tesislerinde kullanabilirsiniz. Yüksek kaliteli Trotec nem alıcılarla nem ve korozyona karşı etkin koruma sağlayabilir, yaşadığınız ortamı her zaman kuru tutabilirsiniz.

Rutubetin neden olduğu kötü kokular

Rutubet sonucunda evlerde kötü ve küflü bir koku oluşur. Evinize oda spreyi sıkmak kokunun giderilmesi için sadece geçici bir çözümdür. Trotec koku giderici cihazları ile kesin sonuca ulaşabilir, Kimyasal maddeler ve koku maddeleri kullanmadan en inatçı koku moleküllerini giderebilirsiniz.

Trotec ile rutubetsiz ortamlar

Piyasadaki birçok markaya göre Trotec, sağlam referansları ile onaylamış bir markadır. Geniş bir müşteri portföyüne sahip Trotec, birçok sektöre hitap ediyor. İnşaatlarda kurutma uygulamaları ile rutubetin önüne geçen Trotec ürünleri, atölyelerin iklimlendirilmesini de sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Rutubet Lekesi Nasıl Çıkar? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir